Minust

Tsau! Mul on rõõm, et oled siia sattunud! Saame tuttavaks!

 

Mina olen Anete Pelmas ehk Lillelausuja ja siit lehelt leiad kõik mu lillelised tegemised ja teenused. Kutsun Sind osa saama oma koduse lillekasvanduse võlust, olgu see siis kimbutäie lillede, vahva töötoa või Lillelausuja küüni külastuse näol! Igaljuhul oled alati soojalt ja lahkelt oodatud!

 

Minu väike lillekasvandus sündis vajadusest oma elu taas luua, iseennast leida. 2019 aastal jäi seljataha seitsmeaastane tööelu toitlustuses ja uus elu võis alata. Ei midagi õnnetut või liiga dramaatilist – üks peatükk sai lihtsalt läbi!

 

Olen küll täitsa linnalaps aga kõik suved ja nädalavahetused möödusid ikka maal, vanavanemate juures, seega lilli, loodust ja loomi olen alati austanud ja armastanud! Kui mõned aastad tagasi tekkis võimalus kolida oma lapsepõlve mängumaadele, polnud vaja kaua mõelda. Leidnud end tuttavate põldude ja metsade vahelt, hakkasin üha enam looduses toimuvat märkama – tassisin pidevalt erinevaid õisi ja kõrsi koju ning valmistasin nendest pärgasid ja seadeid. Nii see lumepall vaikselt veerema hakkas.. Üks asi viis teiseni ja lõpuks lasin end kogu sellel lillemaailmal alla neelata!

 

Sain olla töövarjuks lillepoes ja võtsin ette ka loendamatu arvu tasuta ja tasulisi koolitusi internetist. Lisaks avastasin ka mitmed temaatilised podcastid, kust sain indu ja inspiratsiooni endale materjali hoopis ise kasvatada. Olen uhkelt ”isehakanud” lilleseadja ja lillekasvataja. Usun tugevalt sellesse, et kui on sügav huvi, siis ajaga tulevad ka kõik oskused ja teadmised.

 

Juba oma esimesel hooajal sain kasvandusest tuua kimpude, seadete ja lausa ämbritega rõõmu nii kodudesse, kohvikutesse kui ka presidendi roosiaeda!

 

Minu südameasjaks on kestlikkus ning selle sõnumi levitamine meie väikeses Eestis. Kestlikus nii oma lillede kasvatusmetoodikas kui ka lilleseadmises. Ma ei kasuta kunstlikke väetisi, ei kasuta putukatõrjet(ka orgaanilisi mitte), ei kasvata oma lilli köetud kasvuhoonetes ning lähtun kõiges meie põhjamaise kliima loodusrütmidest. Püüdlen ka kaevamisvaba ning regeneratiivse aianduse poole – olen pidevas õppimisprotsessis! Lisaks väldin oma seadetes Oasise ehk rohelise plastvahu kasutamist kuna minu eesmärgiks on luua siia maailma juurde ilu ja rõõmu ilma meie planeeti koormamata! 

 

Ootan pikkisilmi oma järgmist hooaega ja loodan, et ka Sina saad ühel või teisel moel mu lilledest juba õige pea osa!