Lillelausuja küün

Lillelausuja hoovis asub üks peaaegu 100 aastat vana küün, mis on juba ammu enda sisse uut elu igatsenud. Vaikselt oleme teda läikima löönud, teinud paar peaproovi 2023 suvel ja lõpuks saan rõõmuga teatada, et 2024 saab küüni külla tulla terve suve ja kasvõi sügiselgi kui ilmad on veel lahkelt soojad!

 

Aga mida seal küünis teha ja milleks tulla? Eks ikka selleks, et osa saada lillede imelisest maailmast! Olen korraldamas mitut töötuba, kus saad selgeks mõned lihtsamad tehnikad ja nipid, et enda igapäev ka edaspidi lillelisemaks teha. Kutsun lisaks veel armsaid ja andekaid külalisi töötubasid läbi viima, et saaksid rohkem ühendust meid ümbritseva looduse ja maailmaga! Vaata töötubade kava siit.

 

Lisaks leiab küünist ägedat lilledest inspireeritud antiiki, kodumaist disaini ja käsitööd ning pakun ka eriti head kohvi! Pole võimatu, et mõnel päeval saab ka midagi süüa ja peaaegu kohvikut mängida! Sedasorti üritustest kuuled kõige enne Lillelausuja sotsiaalmeediast.

 

Lisaks ootan endale külla väiksemaid seltskondi, kes soovivad lillede saatel elu tähistada! Olgu selleks siis sõbranna peatsed pulmad, õe beebiootus või ema sünnipäev! Tulge oma 6-20 pealise seltskonnaga küüni ja loome rõõmsaid mälestusi. Punume pärga, valmistame lillekimbud või seame lilleõied kaunitesse anumatesse! Broneerimiseks kirjuta anete@lillelausuja.ee

 

Küünis ja selle ümbruses leidub midagi ka fotograafidele! Tulge koos oma klientidega pildistama – küünis sees, küüni ees või taga, suures 2,5x10m kasvuhoones või lillekastide vahel. Ka metsatukad on siin armsad ning mitte väga kaugel meist asub Kõnnu raba ja järv, kui keegi soovib eriti vaheldusrikast fotosessiooni! Kirjuta anete@lillelausuja.ee

 

Praktilist infot:

Küünis on kõik veel üsna rustikaalne, kuigi lakke oleme riputanud mitte üldse tagasihoidlikud lühtrid! Kohapeal on olemas kõik vajalik söömiseks ja joomiseks, on pehme diivan, mitu lauda ja toolegi päris palju.

 

Küün mahutab mugavalt maksimaalselt 20 inimest nii laudade taha istuma kui seisma. Kui nüüd juhtub, et üks-kaks sõpra peaksid ülempiiri pärast peost ilma jääma, siis anna teada, usun, et mahutame nad ka ikka ära! 😉

 

Seniks kuni küün ei ole veel aastaringselt kasutatavaks  muudetud peab silmas pidama külla tulekul, et riietus oleks ilmale vastav ja kihiline. Meil on kena samblane vettpidav katus ja autentsed servamata lauast seinad aga temperatuuri reguleerib peamiselt ikkagi ilm, kel abiks paar tublit väiksemat küttekeha.

 

Põrandad on küünis ilusast betoonist, kuid küüni ümbruses on vaid muru – mugavaks äraolemiseks peaks valitud jalanõu mõlemal kõndida saama.

 

Parkida saab küüni kõrval suurel muruplatsil.

 

Küün asub vaid 10 minutilise jalutuskäigu kaugusel Lohu rongipeatusest. Kõik avalikud töötoad ja soovikorral ka gruppide üritused sätin rongiaegadega vastavusse. Vaata rongiga tuleku võimalusi siit.

 

Ja vaat, et kõige olulisem info – küün asub koduhoovis, seega siin on kõik üsna vabas vormis ja mõnus kulgemine. Hubane, mugav, ilus aga ei midagi liiga poleeritud ja peent! Küünis toimuvad töötoad ja üritused (mis õhtutundidesse tiksuvad) on kõik maksimaalselt viietunnised rahulikud sumisemised ja võiksid lõppeda enne öörahu, siis austame nii koduseid kui ka naabreid! 

 

Kindel võid olla, et küünis tervitab sind alati külluslik lillevalik ja soe naeratus ning lahkuda võid oluliselt suurema armastusega lillede ja looduse vastu!